KONST / Litografier / Färglitografi 14677589

nr 1467 7589

May K Leon

(f. 1945), Sverige

Färglitografi, 3 st, Son, yttermått inklusive ram: 40x35-45x52 cm. Signerad

May K Leon Laggarbo, svensk bildkonstnär född i Ljungby 1945.

Utrop:

800 kr

Såld:

1.200 kr

måndag 16 maj 2022
kl 19:35:29

May K Leon

Läs mer om May K Leon
Jetson av Bruno Mathsson
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Roland Svensson 1910-2003
Sigurd Persson (1914-2002)
Ädelsmed och designer, född och uppvuxen i Helsingborg.
Nils Nilsson Skum (1872–1951)
Svensk konstnör. Föddes 1872 i en tältkåta på Ciuruduottar.